کنکور سراسری یکی از سرنوشت ساز ترین و مهم ترین آزمون های حال حاضر در ایران است. با توجه به تعطیلات دو هفته ای در عید نوروز یک فرصت بسیار مناسب برای جمع بندی کنکور 1403 ، مرور مطالب مهم کنکور و همچنین جبران کم کاری های سال گذشته است. 

مطالعه و جمع بندی کنکور 1403 در عید نوروز چه فایده ای دارد؟

15 روز فراغت از مدرسه،کلاس درس، معلم و دوستان زمان بسیار مناسبی برای تعیین نتیجه ی یکی از بزرگترین رویدادهای زندگی هر نوجوانی میتواند باشد به همین دلیل استفاده ی درست از ان نیز اهمیت بالایی دارد. فرصت مطالعه و برنامه ریزی کنکور در عید نوروز فواید زیادی به همراه دارد.

  • بهره وری بالا

برنامه ریزی جمع بندی به دانشنجویان کمک می کند تا زمان خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنند و باعث افزایش بهره وری و کارایی در مطالعه شوند.

  • ایجاد روال مطالعه موثر:

با برنامه ریزی منظم و مستمر میتوانند یک مسیر مناسب برای مطالعه مشخص کرد تا با کاهش استرس و شفاف شدن روند مطالعه بتوان با خیال راحت تری به جمع بندی رسید

  • مشخص شدن مسیر و هدف:

برنامه ریزی دقیق به دانشجویان کمک می کند تا هدف و مسیر مطالعه خود را مشخص کنند و در مسیر درست برای آن تلاش کنند.

نکات مهم در برنامه ریزی برای مطالعه کنکور 1403 در عید نوروز:

اهداف خود را مشخص کنید:

اولین قدم برای نوشتن و پیش بردن یک برنامه ی مطالعاتی برای عید نوروز تعیین هدف و اولویت بندی است شما ابتدا باید اهداف خود را مشخص کنید به عنوان مثال آیا میخواهید این زمان را صرف مرور آنچه تا کنون آموخته اید بکنید یا قصد آموختن مطالب جدید را دارید؟ یا بهتر است هر دو را کنار هم پیش ببرید؟ 

نقاط ضعف و نقاط قوت خود را بشناسید:

این کار به شما کمک می کند تا برنامه ریزی را بر اساس نیاز خود انجام دهید به عنوان مثال اگر در درس ریاضی ضعف دارید اما شیمی را خیلی خوب بلدید نیازی نیست تمام وقت خود را صرف مرور شیمی کنید میتوانید با این کار نقاط صعف خود را نیز بهبود ببخشید.

به اندازه ی کافی استراحت کنید و لذت ببرید:

فرآیند مطالعه نباید کسل کننده و زجر آور باشد یکی از مشکلات عمده ی دانش اموزان فقط و فقط و فقط مطالعه کردن است. دانش آموز هم مانند همه ی افراد جامعه یکسال را به تلاش و آموختن گذرانده است و این حق را دارد به اندازه ی کافی از تعطیلات لذت ببرد. در هر روز چند ساعت کوتاه را به حضور در جمع های خانوادگی و یا تفریح بپردازید این کار ذهن شما را تازه و فرایند یادگیری را سریعتر می کند همچنین از انتخاب شیوه های لذت بخش مطالعه نیز غافل نشوید.

انتخاب معلم مناسب:

فرایند یادگیری در مدرسه و کلاس درس شکل میگیرد و در خانه و با تمرین تثبیت می شود در نتیجه به همراه داشتن یک معلم دلسوز و با دانش کافی یک نقطه ی مثبت در جمع بندی کنکور است.

انتخاب منابع مطالعه ی درست:

مهم ترین بخش در جمع بندی کنکور 1403 و برنامه ریزی کنکور برای عید نوروز یک منبع مطالعاتی کامل است. یک کتاب خوب میتواند نقش معلم را تا حد زیادی برای شما داشته باشد همچنین کتابی که طبق اصول وب رنامه ریزی مناسبی نوشته شده باشد مطالعه برنامه ریزی و جمع بندی را برای شما راحت تر می کند. یک کتاب خوب نیاز شما به معلم ، به تست های نا محدود و کافی، به جمع بندی و خلاصه نویسی و حتی برنامه ریزی را پاسخگو خواهد بود. 

در ادامه به معرفی بهترین کتاب ها برای جمع بندی کنکور 1403 در ایام تعطیلات خواهیم پرداخت.

 بهترین کتاب های جمع بندی کنکور 1403 برای رشته ی تجربی:

بهترین بسته های آموزشی جمع بندی کنکور تجربی برای عید نوروز به شرح زیر هستند.

معرفی منابع جمع بندی کنکور تجربی 1403 به صورت تخصصی:

زیست شناسی:

ریاضیات جامع تجربی:

شیمی:

فیزیک جامع تجربی:

 بهترین کتاب های جمع بندی کنکور 1403 رشته ی ریاضی:

  • کنکوریوم رشته ی ریاضی کنکور 1403 مهروماه  این پک شامل 12 دوره کنکور سراسری سال های 1397 تا 1402 ، 2 دوره آزمون تالیفی، 8 آزمون آنلاین ، پاسخ برگ تفکیکی، اپلیکیشن راهنما، فیلم های تصویری حل تمرین، همایش های جمع بندی میباشد.
  • چند کنکور رشته ی ریاضی خیلی سبز  21 دوره آزمون تالیفی و سراسری، کنکور های شبیه سازی شده، آزمون های مطابق با کنکور سراسری، امکان صدور آنلاین کارنامه، کتابچه ی مشاوره کتابچه ی راهنما 
  • دور دنیا کنکور ریاضی گاج 

 معرفی منابع جمع بندی کنکور ریاضی 1403 به صورت تخصصی: 

فیزیک رشته ی ریاضی:

حسابان و ریاضیات پایه:

گسسته و آمار و احتمال: