آیا دروس عمومی از کنکور 1402 تجربی، ریاضی و فیزیک ،انسانی و تمامی رشته ها حذف شد؟

با توجه به اطلاعیه جدید سازمان سنجش در خصوص کنکور سراسری 1402 دروس عمومی به طور کلی از آزمون ورودی دانشگاه ها از سال 1402 به بعد حذف خواهند شد. اما این به این معنی نیست که دروس عمومی اهمیت خود را در نتایج نهایی از دست بدهند. سازمان سنجش اعلام کرده است که سوالات تستی و آزمون نهایی در کنکور از دروس عمومی حذف خواهد شد، بدین ترتیب داوطلبان برای شرکت در کنکور سراسری فقط باید برای آزمون تستیِ دروس تخصصی رشته خود آمادگی داشته باشند. حذف درس های عمومی از کنکور باعث کاهش زمان آزمون نخواهد شد چرا که در بخش تخصصی سوالات از این پس عمیق تر طراحی خواهند شد بنا بر این داوطلبان کنکور 1402 به زمان و آمادگی بیشتری برای شرکت در کنکور نیاز خواهند داشت.

تاثیر دروس عمومی بر کنکور 1402 چگونه و چقدر خواهد بود؟

اگر بعد از شنیدن خبر حذف درس های عمومی از کنکور به این فکر کردید که پس آموزش و مطالعه این دروس در سالهای تحصیلی چه فایده ای داشتند و چرا حالا تاثیر خود را از دست داده اند ادامه این مقاله را حتما مطالعه کنید.

حذف درس های زبان انگلیسی، عربی زبان قرآن، دین و زندگی و ادبیات فارسی از کنکور سراسری به ممعنای بی اهمیت بودن این دروس برای سازمان سنجش نیست. بلکه نحوه ی اثر گذاری آنها فرق کرده است. از این پس معیار اصلی سنجش اطلاعات داوطلبان از این دروس آزمون نهایی پایان ترم خواهد بود. نمرات کسب شده دانش آموزان در امتحانات نهایی دروس عمومی تاثیر مستقیم بر نتایج پایانی آزمون و پذیرش در دانشگاه ها دارد. 

منابع امتحان نهایی درس های عمومی چیست؟

با توجه به حذف شدن دروس عمومی از کنکور 1402 به بعد و اهمیت نمرات کسب شده در امتحانات نهایی در نتایج نهایی پذیرس در دانشگاه های دانش آموزان باید به دنبال روش صحیح مطالعه این دروس باشند. تفاوت اصلی آزمون سراسری و امتحانات نهایی در نحوه طراحی سوالات است که از این پس به جای سوالات تستی و چهار گزینه ای دانش اموزان و داوطلبان باید به سوالات تشریحی پاسخ دهند. در نتیجه از این پس نحوه مطالعه و تمرین دروس عمومی تغییر خواهند کرد. منبع اصلی در طرح سوالات امتحانات نهایی کتاب درسی در هر مقطعی خواهد بود اما از آن جایی که دانش آموزان برای مرور و مطالعه نکات تکمیلی به کتاب های کمک آموزشی روی می آورند نحوه انتخاب این کتاب ها تغییر خواهد کرد. بانک کتاب موشک بوک جامع ترین بانک کتاب کمک رسان به داوطلبان امتحانات نهایی و کنکور سراسری منابع کاملی از کتاب های کمک آموزشی برای دروس عمومی را در اختیار داوطلبان قرار میدهد. برای مطالعه و مقایسه ی این منابع میتوانید نام درس مورد نظر را در قسمت فروشگاه سرچ کنید و یا با شماره های زیر تماس بگیرید.                                              021666403535