نبض عربی

کتاب نبض عربی نشر دریافت

از {{model.count}}
ویژگی‌های محصول
  • درسنامه:: دارد
  • سوال تستی:: دارد
  • پاسخ تشریحی:: دارد
  • سال چاپ: 1400
260,000
195,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

کتاب نبض عربی نشر دریافت به تالیف دکتر علی فیلی و پیمان بوذری در 584 صفحه ویژه ی تمامی رشته ها متناسب با کنکور 1401 به چاپ رسیده است.

کتاب تست عربی " نبض عربی " تالیف علی فیلی و پیمان بوذری توسط نشر دریافت در 584 صفحه و 2033 عدد تست به چاپ رسیده است.

 کتاب "نبض عربی " را میتوانیم به عنوان یکی از کامل ترین کتاب های درس عربی معرفی کنیم. کتاب  با وجود فونت ریزی که دارد باز هم حجم مفصلی را در برگرفته است و طبقه بندی آن از نظم و ترتیب خوبی پیروی میکند.

درسنامه:  

کتاب به توضیح هفده درس کتاب های عربی پایه ی دهم یازدهم و دوازدهم از درس اول کتاب عربی دهم تا درس چهارم کتاب عربی دوازدهم پرداخته است.

درسنامه ی کتاب از دو رنگ قرمز و سیاه تشکیل شده که رنگ قرمز در بر دارنده ی سر تیتر ها و جداول است و رنگ سیاه متن درسنامه و مثال ها را توضیح میدهد. در هر فصل به توضیح و آموزش تمام تیتر های مطرح شده پرداختند و از ابتدا تمام نکات مربوط به آن تیتر را توضیح میدهند ب  عنوان مثال درس اول شامل یاد آوری و ببرسی انواع کلمه است که به آموزش انواع کلمه اسم حرف  فعل از ابتدا میپردازد و با بررسی در جملاتی که با عنوان مثال مطرح شده اند ابهامات به وجود آمده را حل میکند درسنامه علاوه بر توضیحات مفصل کتاب درسی محوریت کنکوری هم دارد و در هر تیتر نکاتی که مورد نظر طراحان کنکور در سالهای قبل بوده است قرار داده شده و علاوه بر آن نکات مورد نیاز برای حل سریع تست ها هم مطرح شده و از این نظر درسنامه ی جامعی برای کنکور هر سه رشته ی تجربی ریاضی و حتی انسانی هست. مولفین کتاب با جرات این کتاب را مناسب رشته ی انسانی معرفی کرده اند و معتقدند تمام مطالب مربوط به عربی عمومی این رشته و 80 درصد مطالب مربوط به عربی تخصصی انسانی را جا داده اند. که میشود گفت با توجه به میزان سختی و نمونه سوالات سالهای قبلی کنکور یادگیری این مطالب برای دانش آموزان تجربی و ریاضی نه تنها بی فایده نیست بلکه مفید هم هست چرا که به درک کامل و اشراف بر موضوعات مطرح شده کمک میکند و این امر باعث میشود علاوه بر آشنایی با سطح بالاتری از سوالات نکات مهمی را هم یادبگیرند که در سالهای گذشته رد پای آنها در کنکور سراسری این دو رشته دیده شده است.

بخش جالب توجه دیگر درسنامه هم کادر هایی با عنوان بیشتر بدانیم است که مولف معتقد است مطالعه آن ضروری است چرا که هم امکان طراحی سوال از این مباحث وجود دارد  و هم درک کامل تری از مباحث خارج از کتاب مطرح شده در کنکور را در اختیار دانش آموزان قرار میدهد.

مهارت ترجمه:

تست های ترجمه و تعریب کنکور سراسری به سه بخش کلی تقسیم شده اند بخش اول تست هایی با عنوان پیدا کردن بهترین ترجمه است که برای حل این تست ها نیاز دارید و با رد گزینه ی غلط گزینه ی صحبح را پیدا کنید و به همین دلیل باید تسلط کافی به این بحث داشته باشید بخش بعدی تست های ترکیبی ترجمه هیتند که به مراتب سخت ترند و بخش آخر جملات فارسی که باید طبق قواعد دستور زبان وترجمه به عربی برگردانده شوند.

به همین دلیل نویسندکان بخش کاملی را به بررسی نکات ترجمه و تعریب کتاب های درسی و نکات کنکوری آن اختصاص داده اند که از ابتدا یکبار دیگر تمام نکات مربوط به ترجمه را در خود جای داده است و با حل تست های آن بخش میتوانند تسلط کاملی بر این مبحث داشته باشند. و این برای دانش آموزانی که قصد دارند مطالعه عربی را از بخش ترجمه شروع کنند نکته ی مثبتی است و اطلاعات کاملی در اختیارشان قرار میدهد.

تست های این بخش از شماره ی 924 تا 1514 شروع میشوند و شامل 590 تست ترجمه ترکیبی و تست های کنکور سالهای گذشته هستند.

درک مطلب:

سوالات درک مطلب عربی کنکور به صورت یک متن است که نیاز به ترجمه دارد و 7 سوال عربی از آن مطرح میشود همین امر سختی کار را افزایش میدهد اما مولفان بخش جداگانه ای برای این دست سوالات طراحی کرده اند که شامل درسنامه ای با تمام نکات کتاب های درسی مربوط این بخش و نکات و آموزش های مهم برای حل کنکوری این سوالات است.

تست های این بخش از شماره ی 1514 تا 1975 است که مجموعا 462 تست به این بخش تعلق دارد . ترتیب تست ها هم از آسان به دشوار و در انتها تست های کنکور رسته ی های مختلف و خارج از کشور از سال 90 تا 1400 است.

واژگان:

در این بخش از کتاب کلمات به دو گروه مترادف و متضاد دسته بندی و جمع آوری شده اند

تست های این بخش شامل 15 تست است

حسب الحقیقه والواقع :

این بخش شامل 160 عبارت کتاب درسی جدید است که 1 تست از کنکور سراسری به آنها اختصاص دارد و کلمات متناسب یا غیر متناسب با توضیحات در آن قرار داده شده است 

تست های این بخش 43 تست است

پاسخ تشریحی:

پاسخ تشریحی نیز به بررسی علت درستی گزینه ها و نادرستی سایر گزینه ها میپردازدو همچینین نکات مهم هر تست را متذکر میشود در بخش بعدی کتاب قرار گرفته است

سوالات کنکور 1400:

این بخش ضمیمه ی سوالات کنکور های سراسری 1400 داخل و خارج از کشور تمام رشته ها است

المعجم:

المعجم نیز تمام کلمات کتاب های دهم یازدهم و دوازدهم را با معنی در خود جا داده است .

مروری جامع بر درسنامه:

در آخر کتابی مطالبی با عنوان مرو جامع به درسنامه قرار داده شده است که برای مرور و خلاصه نویسی مورد استفاده قرار میگیرند.

درسنامه:
دارد
سوال تستی:
دارد
پاسخ تشریحی:
دارد
سال چاپ
1400
مقطع
کنکور تمام رشته ها
تعداد صفحه:
584
نویسنده:
علی فیلی , پیمان بوذری
جلد
شومیز
قطع:
رحلی
کاغذ:
سفید
چاپ:
رنگی
تست تالیفی
دارد
ضمیمه
کنکور 1400
تعداد تست:
2033

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...