انسان خداگونه: تاریخ مختصر آینده

از سری کتاب های عمومی

110,000
23%
85,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
تعداد را بنویسید. بیش‌تر از 0 بنویسید. کم‌تر از {{item.product.variant.max + 1}} بنویسید.
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
امتیاز کاربران: از {{model.count}}
ویژگی‌های محصول
  • نوع کتاب:: از سری کتاب های عمومی
  • تاریخ چاپ:: 1398
  • موضوع:: انسان خداگونه

انسان خداگونه در پروژه‌ها و آرزوها و کابوس‌هایی کاوش می‌کند که قرن بیست‌ویکم را شکل می‌بخشند ــ از غلبه بر مرگ تا خلق زیست مصنوعی. از اینجا به کجا می‌رویم؟ و این جهان شکنندۀ کنونی را چگونه در برابر توانایی‌های نابودگرمان محافظت می‌کنیم؟جنگ برمی‌افتداحتمال خودکشی بیش از کشته شدن در جنگ خواهد بود قحطی ناپدید می‌شودخطر چاقی بشر را بیش از گرسنگی تهدید می‌کند مرگ چیزی جز یک مشکل فنی نیستبرابری از میان می‌رود ــ پایندگی وارد می‌شودآینده برای ما چه در بر دارد؟مرحلۀ بعدی تکامل همین است انسان خردمند نشان داد که از کجا آمده‌ایم، انسان خداگونه نشان می‌دهد که به کجا می‌رویم.دکتر یووال نوح هراری از دانشگاه آکسفورد دکترای تاریخ دارد و در دانشگاه بیت ‌المقدس تاریخ جهان تدریس می‌کند. بیش از ۶۵۰۰۰ نفر در دورۀ اینترنتی تدریس تاریخ مختصر بشر او ثبت‌نام کرده‌اند. کتاب انسان خردمند ‌او که در سال ۲۰۱۴ انتشار یافت به یک پدیدۀ بین‌المللی تبدیل شد و آن را به ۴۰ زبان ترجمه کرده‌اند.          

                                                                 

به بررسی رابطه ی میان انسان و حیوانات و برتری انسان می پردازند و در ابتدای کتاب نویسنده ی این کتاب که هراری است علاقمند به تاریخ است وو تدریس تاریخ را نیز انجام می دهد و نوع نوشته هایش می توان این را متوجه شد . کتاب در اصل به اینکه هوش برتر است یا شعور می پردازد و از آینده ی هوش مصنوعی میترسد و مطالب و اطلاعات مختلف را به انسان عرضه می دارد و متصور بر این است که انسان ها در حال از دست دادن اعتبارشان هستند .

 سه انفلاب کلی را در مورد انسان ها مورد بررسی قرار می دهد : 1.احاطه ی ذاتی برتر 2.ظهور اومانیسم 3.باور به خدای یگانه در حوزه ی شخصی در اصل دین در کتاب انسان خداگونه نقش بسیار مهمی دارد .

نوع کتاب:
از سری کتاب های عمومی
تاریخ چاپ:
1398
موضوع:
انسان خداگونه

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...